12 grudnia mieliśmy po raz kolejny wielką przyjemność być na koncercie pt. Kolędy – tradycja i jazz w Filharmonii Warmińsko - Mazurskiej. Po raz pierwszy byli w filharmonii nasi pierwszoklasiści. Siedzieli w pierwszym rzędzie pięknie ubrani i żywo uczestniczyli w spotkaniu.

Początek koncertu to duże zaskoczenie dla widzów, bo na scenie z koncertującymi kolędnikami pojawiła się pani Hanna Borys, nasza nauczycielka przedmiotów artystycznych. Nic dziwnego, pani Borys śpiewa w chórze prowadzonym przez pana Jana Połowianiuka, a właśnie z chóru Bel Canto pochodzili kolędnicy obecni na scenie.  Wykonali oni a capella kilka kolęd. Potem wysłuchaliśmy wykonanej na organach przez pana J. Ciecierskiego wariacji muzycznej na temat kolędy W żłobie leży. Widownia wyraźnie się ożywiła, gdy na scenie pojawił się kwartet jazzowy. Ich nowoczesne, radosne wykonania tradycyjnych kolęd porwały publiczność.

Po godzinnym spotkaniu autobusami powróciliśmy do szkoły. Ten koncert wprowadził nas w świąteczny czas Bożego Narodzenia.

Anetta Socha