Niedawno w naszej szkole zakończyła się akcja „Czym bawią się pierwszaki?”, która była jednocześnie realizacją projektu edukacyjnego Julii Liszewskiej, Izy Puncewicz, Kingi Ołdakowskiej, Wiktorii Dziadury i Ani Jaworskiej z klasy trzeciej gimnazjum.

Dziewczęta zorganizowały zbiórkę zabawek, która ogłoszona została w całej szkole. Przez kilka tygodni gromadziły dary od wszystkich uczniów szkoły i od nauczycieli. Zbierano wszystko – od puzzli aż do klocków lego, które cieszyły się największą popularnością wśród dzieci. Dodatkowo uczniowie byli nagradzani tzw. „zielonymi kartami”, które zwalniały z odpowiedzi na lekcjach przez cały dzień, To na pewno jeszcze bardziej zachęciło do przekazywania szkole zbędnych zabawek z zakurzonych półek.

Wszystko zostało później oddane w ręce pierwszaków naszej „czternastki”, które już bawią się podarowanymi zabawkami w szkolnej świetlicy.

Karolina Kucka