Chór szkolny
Sport
Tradycje szkolne - ślubowanie klas pierwszych
Aktywnie i zdrowo
Wycieczki
Wolontariat
A A A

         Szkoła Podstawowa nr 14 przy ulicy M. Konopnickiej 11 (Naprzeciw Dworca Zachodniego) bardzo serdecznie zaprasza na Festyn Rodzinny „Kolorowo, zdrowo, bezpiecznie”. Odbędzie się on na boisku szkolnym 12 maja o godzinach 10:00 – 12:00.

         Ponieważ nasza szkoła to nie tylko nauka, ale również zabawa i wyniki w innych dziedzinach, w kulturze, sztuce oraz sporcie, zaprezentujemy umiejętności naszych wychowanków i absolwentów.

         Od lat jesteśmy organizatorami Przeglądu Małych Form Scenicznych. Nie może więc zabraknąć odegranej przez naszych pierwszoklasistów sztuki teatralnej.

         W naszej szkole prężnie działa chór szkolny, który uświetnia miejskie uroczystości, daje radość mieszkańcom Domu Pomocy Społecznej i zdobywa wiele nagród w konkursach. Mamy także bardzo dobrych solistów, którzy również występują na różnych scenach i zdobywają wiele laurów. W sobotę zaprezentują próbkę swoich umiejętności.

 

         Nasza szkoła jest szkołą kameralną, w której panuje rodzinna atmosfera. Dowodem na to jest stały kontakt z absolwentami, którzy chętnie tu wracają i spotykają się z nauczycielami. Mamy świetnych absolwentów, wybitnych w różnych dziedzinach. Są to m.in. sportowcy, aktorzy, ratownicy medyczni. Część z nich zobaczymy na naszym festynie. Przyjdą specjalnie, aby zaśpiewać, pokazać swoje umiejętności w udzielaniu pierwszej pomocy i pokazać umiejętności sportowe.

         Uczniowie nasi zajmują się również tańcem. Zaprezentują się oni w krótkim pokazie tańca ludowego.

         Dlatego że bierzemy udział w różnych konkursach plastycznych, pokażemy wystawę prac naszych uczniów i przeprowadzimy konkurs plastyczny „Czternastka – bajkowa szkoła”.

         Ponieważ szkoła prowadzi nabór do IV klasy sportowej o profilu sporty walki (judo i zapasy), zaprezentujemy umiejętności zawodników w tych dyscyplinach. Należy zaznaczyć, że mamy absolwentów, którzy w zapasach zdobywali medale w mistrzostwach Polski, Europy i świata. Obecni uczniowie awansowali w tym roku do Ogólnopolskiej Spartakiady Młodzieży w Zapasach.

         Na festynie zaproponujemy drobny poczęstunek oraz konkursy sportowe. Będą również inne atrakcje: możliwość przejażdżki motorem, pokażemy zabytkowy samochód i pomalujemy chętnym twarze.

         Będzie możliwość obejrzenia pracowni przedmiotowych i odpowiemy na wszelkie pytania dotyczące naszej placówki.

         Przypominamy, że prowadzimy nabór do wszystkich poziomów klas szkoły podstawowej (I – VIII), a sekretariat będzie w tym dniu otwarty i tam również sympatyczna pani sekretarka udzieli wszelkich informacji o Szkole Podstawowej nr 14.

Będzie „Kolorowo, zdrowo i bezpiecznie”

Serdecznie zapraszamy w sobotę 12 maja o godzinie 10:00!!!

Lech Wąsowski