Federacja Polskich Banków Żywności od ponad 20 lat organizuje Świąteczną Zbiórkę Żywności. W tym roku, w dniach 1-3 grudnia, podczas prowadzonej w Polsce akcji, zebrała 776 ton jedzenia. Dzięki zaangażowaniu Polaków, wspierających zbiórkę na miarę swoich możliwości, realne stanie się przygotowanie ponad 1,5 miliona świątecznych posiłków dla osób potrzebujących.

Uczniowie II i III klas gimnazjalnych oraz VII klasy Szkoły Podstawowej nr 14 w Olsztynie również przyczynili się do wsparcia tej szlachetnej akcji zbierając jako wolontariusze żywność w olsztyńskich sklepach. Oprócz standardowych produktów z długim terminem ważności, zbieranych przez Banki Żywności, wielu ludzi dokładało do koszy także przysmaki, czekoladowe smakołyki i świąteczne mikołaje dla dzieci. Większość wspierała akcję przy okazji robienia zakupów dla siebie, kupując dodatkowe produkty. Byli jednak też tacy, którzy specjalnie przyjechali, by podarować całe kosze zakupów.

Serdecznie dziękujemy za okazaną pomoc.

Szkolni wolontariusze