W środę 25 października uczniowie trzecich klas gimnazjalnych Szkoły Podstawowej nr 14 - Kucka Karolina z klasy III b oraz Łukasz Drozdowski z III c wraz z panią Anną Chorzelewską  gościli w studiu Radia Plus Olsztyn w programie prowadzonym przez pana  Marcina Szydłowskiego.

Wolontariusze wraz z opiekunką opowiadali o współpracy szkoły z fundacją Ankizy Gasy Dzieci Madagaskaru, której jedną  z form pomocy jest tak zwana adopcja dziecka na odległość. Polega ona na umożliwieniu nauki dzieciom z najuboższych rodzin. Dzięki takiej adopcji dziecko może uczyć się w szkole, otrzymać przybory szkolne, mundurek i jeść obiady w szkolnej stołówce. Szkoła to dla wielu dzieci na Madagaskarze możliwość dostania talerza ryżu, który jest niejednokrotnie jedynym posiłkiem w ciągu dnia.

Zachęcamy do wysłuchania nagrania

Nasza szkoła od kilku lat zbiera fundusze na edukację chłopca z Madagaskaru - Oliviera. Dzięki zaangażowaniu uczniów, rodziców oraz wszystkich pracowników szkoły akcja co roku kończy się sukcesem, a za zebrane pieniądze chłopiec ma możliwość edukacji. Ze względu na to, że Olivier jest już w liceum i przygotowuje się do matury, Fundacja Ankizy Gasy Dzieci Madagaskaru zaproponowała, by w tym roku  zebrane przez nas pieniądze przeznaczyć na pomoc małej Juliannie, która dopiero rozpoczyna swoją przygodę ze szkołą. Jesteśmy dumni, że mogliśmy je przekazać na tak szczytny cel.

Anna Chorzelewska