Chór szkolny
Sport
Tradycje szkolne - ślubowanie klas pierwszych
Aktywnie i zdrowo
Wycieczki
Wolontariat
A A A

04.06.2017 (niedziela) w Parku imienia Janusza Kusocińskiego w Olsztynie odbył się finał ogólnopolskiej akcji charytatywnej „Kilometry Dobra”. Mimo deszczowej aury w dobrych humorach i gotowi do pomocy do parku przybyli wolontariusze z Piątki, aby wspólnie układać „kilometry” z monet.

W „Mistrzostwach Dobroci” naszą szkołę reprezentowali: Barbara Jermolonek (III c), Marta Dąbrowska (III c), Natalia Wiśniewska (III c), Natalia Stępniak (III b), Aleksander Orzechowski (I a) i Igor Stankiewicz (I a), a uczniom towarzyszyli nauczyciele Anna Chorzelewska oraz Lech Wąsowski.

     

Gimnazjaliści układali z jednozłotowych monet - zbieranych przez trzy miesiące w olsztyńskich szkołach (Gimnazjum nr 5 zebrało na rzecz akcji 485,26 zł), parafiach i innych placówkach - „Kilometry Dobra”. Wolontariusze przyklejali monety na taśmę klejącą, tworząc metrowe odcinki. Była to próba pobicia rekordu Guinnessa w układaniu kilometrów z monet.

Empatią wykazali się również nasi sportowcy, którzy wzięli udział w towarzyszącym imprezie charytatywnym „Biegu o Złotą Monetę”. Dystans jednego kilometra pokonali: Damian Szulc (III c), Łukasz Daniel (III c), Dawid Mierzejewski (III a), Dominik Swed (III a), Paweł Dybiec (III c), Katarzyna Libert (III c), Aleksandra Puźniewska (I b), Anna Wilczyńska (III a), a pani Anna Chorzelewska, opiekunka Szkolnego Koła Wolontariusza, dystans 5 km w klasyfikacji dla dorosłych. Nasza pani od j. niemieckiego nie dość, że się zgłosiła do biegu, to jeszcze go ukończyła z bardzo dobrym wynikiem. Uplasowała się w pierwszej dwudziestce wśród startujących kobiet, czym mocno nam zaimponowała.

     

Uczniowie z Gimnazjum nr 5 okazali się najszybsi w swojej kategorii wiekowej. Oto wyniki:

I miejsce- Łukasz Daniel

II miejsce- Damian Szulc

III miejsce- Dawid Mierzejewski

Wszyscy zawodnicy otrzymali pamiątkowe medale, a chłopcy za trzy pierwsze miejsca ciekawe nagrody rzeczowe. Po biegu zawodnicy jeszcze pomagali układać monety. Serdecznie gratulujemy!

Pieniądze zebranie od uczestników biegu oraz z „Kilometrów Dobra” zostaną przekazane na leczenie i rehabilitację chorych i niepełnosprawnych dzieci oraz zakup sprzętu medycznego. Dziękujemy za pomoc.

Wolontariusze z Piątki