Chór szkolny
Sport
Tradycje szkolne - ślubowanie klas pierwszych
Aktywnie i zdrowo
Wycieczki
Wolontariat
A A A

We wtorek i środę 19 i 20 grudnia dzieci z przedszkoli nr 2, 4, 6, 10, 13 i z przedszkola nad Jeziorem Długim odwiedziły Szkołę Podstawową nr 14. Przyszły tu pod opieką swych pań na przedstawienie jasełkowe i na spotkanie z Mikołajem.

     

Świąteczne spotkanie przygotowali uczniowie klasy Ia pod opieką wychowawczyni pani Renaty Preuss i chórzyści z klas starszych kierowani przez panią Hannę Borys. Oczywiście i inne osoby miały w tym swój udział, bo duże przedsięwzięcia mają wielu wykonawców.

Tuż przed godziną 10 we wtorek i w środę na widowni zasiedli nasi goście. Przedszkolacy byli pięknie ubrani i z zaciekawieniem rozglądali się po świątecznie udekorowanej sali. Gości przywitali konferansjerzy – Karolina Kucka i Łukasz Drozdowski, a potem przenieśliśmy się w świat jasełek. Była zatem Maryja z dzieciątkiem i Józef, a witali ich biali aniołowie z pięknymi skrzydełkami. Potem pokłonili się im pasterze, a dary złożyli monarchowie ze Wschodu. Mali aktorzy świetnie poradzili sobie ze swymi rolami. Mieli też pięknie przez rodziców przygotowane stroje. Po spektaklu chór naszej szkoły zaprezentował kilka kolęd. Do śpiewania włączyli się z ogromnym talentem i zaangażowaniem przedszkolacy. Przyjemnie było słuchać wspólnego kolędowania.

     

Na koniec naszych gości czekała niespodzianka. Pojawił się Mikołaj. Zamówiliśmy jego wizytę już rok temu. Mikołaj rozmawiał z niektórymi dziećmi, upewniał się też, czy nauczyciele zasłużyli na jego odwiedziny w czasie Wigilii i obiecał przybyć z prezentami.

Mieliśmy wielką przyjemność w spotkaniu z gośćmi z olsztyńskich przedszkoli. Wszystkim za przybycie podziękowała pani dyrektor Jarosława Kozak i złożyła życzenia świąteczne.

Nasi pierwszoklasiści wystąpią jeszcze raz w piątek dla młodzieży naszej szkoły. Po ich występach wszyscy uczniowie spotkają się świątecznie z wychowawcami. Taka jest tradycja w Szkole Podstawowej nr 14.

 

                                                                                       Anetta Socha