15 grudnia 2017 wszystkie klasy drugie uczestniczyły w szkoleniu na temat udzielania pierwszej pomocy. Warsztaty prowadził ratownik medyczny z Olsztyńskiego PCK.

Dowiedzieliśmy się wielu ciekawych rzeczy na tematy związane z naszym zdrowiem i życiem. Poruszono tematy związane z oparzeniami i odmrożeniami, złamaniami i zwichnięciami, zakrztuszeniem i krwotokiem. Dzięki temu spotkaniu wiemy, jak w poprawny sposób powiadomić odpowiednie służby o zaistniałym zdarzeniu. Poinformowano nas, jak się zachować przy osobie, która straciła przytomność na ulicy lub w wyniku zdarzenia drogowego. Umiemy ułożyć poszkodowanego w pozycji bocznej ustalonej i udrożnić drogi oddechowe. Pokazano nam również, w jaki sposób prawidłowo przeprowadzić RKO.

Uczniowie zadawali wiele ciekawych i czasem trudnych pytań, na które otrzymywali wyczerpujące odpowiedzi. Dzięki temu nasze spotkanie stało się jeszcze ciekawsze.

Dzięki tym zajęciom jesteśmy dużo mądrzejsi i być może w razie nagłej potrzeby będziemy potrafili uratować komuś życie lub zdrowie, podejmując odpowiednie czynności.

Lech Wąsowski