25.05.2018 Stowarzyszenie "Bajka" zorganizowało po raz dwunasty Paradę Postaci Bajkowych. W godzinach przedpołudniowych na ulicach Olsztyna pojawiły się wróżki, elfy, policjanci, Batmani, upiory, czarnoksiężnicy. W tych wydarzeniach wzięła udział klasa Ia ze Szkoły Podstawowej nr 14.

Pierwszoklasistami opiekowali się uczniowie klasy IIIa z gimnazjum oraz oczywiście trzy nauczycielki. Dzięki temu młodsi uczniowie czuli się pewni w tłumie postaci bajkowych. Uczestnicy parady zebrali się pod olsztyńskim ratuszem i wspólnie przeszli ulicami olsztyńskiej starówki do Parku Centralnego, gdzie otrzymali upominki. Po powrocie do szkoły emocje opadały powoli, a większość uczniów do końca dnia występowała w swych przebraniach.

Renata Preuss