Drodzy Przyjaciele Dzieci Madagaskaru.

Z okazji zbliżających się Świąt Wielkanocnych, prosto z Czerwonej Wyspy chcielibyśmy wszystkim Państwu życzyć Wesołego Alleluja, Smacznego Jajka oraz Mokrego Dyngusa.

Gorąco życzymy, aby czas ten był spędzony w spokoju, w rodzinnym gronie, pełnym miłości i radości. Niechaj będzie to również dobra okazja, aby zasiadając do suto zastawionego stołu poddać się refleksji. Często nie doceniamy tego co mamy. Nie myślimy na co dzień, że posiadamy dużo więcej, niż znaczna część ludzi na świecie. Malgasze bardzo cieszą się ze wszystkiego co posiadają i otrzymują oraz doceniają każdy moment swojego życia. Niech będą teraz dla nas przykładem! Niech te Święta będą dla nas czasem, aby trochę zwolnić i cieszyć się nadchodzącą wiosną i chwilą Zmartwychwstania oraz nadziei, którą ono niesie. Razem z dziećmi Fundacji Ankizy Gasy - Dzieci Madagaskaru tego serdecznie Wam życzymy!

Na Madagaskarze Wielkanoc czuć już od poniedziałku - szkoły są zamknięte i uczniowie mają dwutygodniową przerwę od nauki. W połowie marca odbył się u nas czterodniowy festiwal w Saint Joseph College. Były to Dni Patrona szkoły. Wzięło w nich udział ponad tysiąc dzieci, także wielu z naszych podopiecznych, którzy w dniu otwarcia wydarzenia zaprezentowali tradycyjne stroje i tańce 18 plemion Madagaskaru. Wolontariusze naszej Fundacji zapewnili atrakcje w postaci loterii fantowej, malowania twarzy i robienia naszyjników i bransoletek. Załączamy parę pięknych zdjęć z tej imprezy!

Tuż po Świętach trzecia klasa gimnazjum wyjedzie na wycieczkę nad wybrzeże. Jest to coroczna tradycja naszej szkoły. Dla wielu dzieci jest to zawsze pierwsza okazja do kąpieli w oceanie. Mimo, że Madagaskar jest wyspą, która jest bogata w tak wiele pięknych miejsc i interesujących gatunków zwierząt i roślin, niewielu Malgaszy ma szansę je poznać. Dlatego cieszymy się, że nasze dzieci będą miały okazję zwiedzić kawałek swojego kraju i zobaczyć lemury w jednym z parków narodowych po drodze na plażę. Relację z wycieczki zamieścimy po powrocie na naszym Facebook'u.

Pozdrawiamy i do przeczytania!

Anna Chorzelewska