Chór szkolny
Sport
Tradycje szkolne - ślubowanie klas pierwszych
Aktywnie i zdrowo
Wycieczki
Wolontariat
A A A

Młodzi ludzie, którym się coś chce, czyli Karolina Kucka III B oraz Łukasz Drozdowski III C laureatami XXIV Ogólnopolskiego Samorządowego Konkursu Nastolatków „Ośmiu Wspaniałych”.

Dnia 27.03.2018 w olsztyńskim ratuszu odbyła się uroczysta Gala Konkursu Nastolatków „Ośmiu Wspaniałych”, podczas której pan Piotr Grzymowicz, Prezydent Olsztyna wręczył nagrody laureatom lokalnego etapu konkursu.

     

Wśród sześciu laureatów znalazła się aż dwójka uczniów z naszej szkoły - Karolina Kucka z klasy III B oraz Łukasz Drozdowski z klasy III C.

Organizatorem Ogólnopolskiego Samorządowego Konkursu Nastolatków „Ośmiu Wspaniałych” jest Fundacja „Świat na Tak”.  Koncepcja konkursu jest prosta - każde miasto najpierw wybiera, a następnie przedstawia całej Polsce przedstawicieli swojej młodzieży. "Wspaniali" to młodzi ludzie, którzy budują lepszy, bardziej humanitarny świat, a przez pomoc innym stają się wzorem do naśladowania.

 „Wszyscy cieszymy się, że jesteście aktywni, że realizujecie wiele ważnych tematów związanych z pomocą i wolontariatem. Swój czas poświęcacie na to, aby pomóc osobom potrzebującym, które częstokroć same sobie nie są w stanie poradzić. Macie gorące i otwarte serca. Za to chciałbym wam podziękować i życzyć, abyście zawsze byli osobami nieobojętnymi na los drugiego człowieka, bo to jest piękna postawa” - mówił prezydent Grzymowicz.

Jesteśmy bardzo dumni, że w naszej szkole są uczniowie, którzy są chętni do niesienia pomocy innym, angażują się całym sercem w działania wolontarystyczne oraz w działania związane z życiem szkoły.

Karolino i Łukaszu - dziękujemy i serdecznie gratulujemy!

 

Anna Chorzelewska