W ubiegły weekend (16-17 marca) w 26 sklepach w Olsztynie i 220 w regionie odbyła się Wielkanocna Zbiórka Żywności. Grupa czterdziestu uczniów ze szkoły Podstawowej nr 14 również wsparła akcję.

Pomagamy m. in. seniorom, dzieciom, osobom zmagającym się z chorobami oraz ludziom, których mimo pracy, nie stać na zakup żywności. Po raz kolejny pokazaliśmy, że razem w tych dniach pomagamy wszystkim potrzebującym, że widzimy ich problemy i jesteśmy gotowi na wsparcie!

Misją Banku Żywności w Olsztynie jest stałe docieranie do takich osób z pomocą. To również dla nich, wraz z wolontariuszami i organizacjami partnerskimi, prowadzona jest cyklicznie od 18 lat Wielkanocna Zbiórka Żywności.

– Nasze zbiórki pokazują, dużą ofiarność lokalnej społeczności. Mieszkańcy regionu już nieraz udowodnili, że lubią brać sprawy w swoje ręce. Przykładem jest zeszłoroczna Wielkanocna Zbiórka Żywności i jej wynik – ponad 35 ton żywności, która trafiła do potrzebujących z regionu –  podkreśla Marek Borowski, Prezes Banku Żywności w Olsztynie.

Dziękujemy naszym wolontariuszom za udział w zbiórce.

Anna Chorzelewska