Chór szkolny
Sport
Tradycje szkolne - ślubowanie klas pierwszych
Aktywnie i zdrowo
Wycieczki
Wolontariat
A A A
Szanowna Pani Dyrektor Rodzice, Nauczyciele, Pracownicy naszej szkoły, Uczniowie! 
Dziękujemy każdemu za swój wkład w zbiórkę dla WOŚP-u. 
Łącznie udało nam się uzbierać 430zł. Kwota została w piątek wpłacona na konto WOŚPu. 
W szczególności chcielibyśmy podziękować Wychowawczyniom klas 1-2 oraz ich Rodzicom i Uczniom. 
Wyżej wymienione klasy najbardziej zaangażowały się w pieczenie ciast i babeczek oraz przeznaczyły największą kwotę na zakup słodkości. W imieniu swoim oraz wolontariatu dziękuję za mobilizację i chęć niesienia pomocy.  
 
Przewodnicząca Katarzyna Winiarska

Drodzy Przyjaciele Dzieci Madagaskaru.

Z okazji zbliżających się Świąt Wielkanocnych, prosto z Czerwonej Wyspy chcielibyśmy wszystkim Państwu życzyć Wesołego Alleluja, Smacznego Jajka oraz Mokrego Dyngusa.

Gorąco życzymy, aby czas ten był spędzony w spokoju, w rodzinnym gronie, pełnym miłości i radości. Niechaj będzie to również dobra okazja, aby zasiadając do suto zastawionego stołu poddać się refleksji. Często nie doceniamy tego co mamy. Nie myślimy na co dzień, że posiadamy dużo więcej, niż znaczna część ludzi na świecie. Malgasze bardzo cieszą się ze wszystkiego co posiadają i otrzymują oraz doceniają każdy moment swojego życia. Niech będą teraz dla nas przykładem! Niech te Święta będą dla nas czasem, aby trochę zwolnić i cieszyć się nadchodzącą wiosną i chwilą Zmartwychwstania oraz nadziei, którą ono niesie. Razem z dziećmi Fundacji Ankizy Gasy - Dzieci Madagaskaru tego serdecznie Wam życzymy!

     


Na Madagaskarze Wielkanoc czuć już od poniedziałku - szkoły są zamknięte i uczniowie mają dwutygodniową przerwę od nauki. W połowie marca odbył się u nas czterodniowy festiwal w Saint Joseph College. Były to Dni Patrona szkoły. Wzięło w nich udział ponad tysiąc dzieci, także wielu z naszych podopiecznych, którzy w dniu otwarcia wydarzenia zaprezentowali tradycyjne stroje i tańce 18 plemion Madagaskaru. Wolontariusze naszej Fundacji zapewnili atrakcje w postaci loterii fantowej, malowania twarzy i robienia naszyjników i bransoletek. Załączamy parę pięknych zdjęć z tej imprezy!


Tuż po Świętach trzecia klasa gimnazjum wyjedzie na wycieczkę nad wybrzeże. Jest to coroczna tradycja naszej szkoły. Dla wielu dzieci jest to zawsze pierwsza okazja do kąpieli w oceanie. Mimo, że Madagaskar jest wyspą, która jest bogata w tak wiele pięknych miejsc i interesujących gatunków zwierząt i roślin, niewielu Malgaszy ma szansę je poznać. Dlatego cieszymy się, że nasze dzieci będą miały okazję zwiedzić kawałek swojego kraju i zobaczyć lemury w jednym z parków narodowych po drodze na plażę. Relację z wycieczki zamieścimy po powrocie na naszym Facebook'u.

Pozdrawiamy i do przeczytania!

Anna Chorzelewska

W ubiegły weekend (16-17 marca) w 26 sklepach w Olsztynie i 220 w regionie odbyła się Wielkanocna Zbiórka Żywności. Grupa czterdziestu uczniów ze szkoły Podstawowej nr 14 również wsparła akcję.

Pomagamy m. in. seniorom, dzieciom, osobom zmagającym się z chorobami oraz ludziom, których mimo pracy, nie stać na zakup żywności. Po raz kolejny pokazaliśmy, że razem w tych dniach pomagamy wszystkim potrzebującym, że widzimy ich problemy i jesteśmy gotowi na wsparcie!

     

Misją Banku Żywności w Olsztynie jest stałe docieranie do takich osób z pomocą. To również dla nich, wraz z wolontariuszami i organizacjami partnerskimi, prowadzona jest cyklicznie od 18 lat Wielkanocna Zbiórka Żywności.

– Nasze zbiórki pokazują, dużą ofiarność lokalnej społeczności. Mieszkańcy regionu już nieraz udowodnili, że lubią brać sprawy w swoje ręce. Przykładem jest zeszłoroczna Wielkanocna Zbiórka Żywności i jej wynik – ponad 35 ton żywności, która trafiła do potrzebujących z regionu –  podkreśla Marek Borowski, Prezes Banku Żywności w Olsztynie.

Dziękujemy naszym wolontariuszom za udział w zbiórce.

Anna Chorzelewska

Młodzi ludzie, którym się coś chce, czyli Karolina Kucka III B oraz Łukasz Drozdowski III C laureatami XXIV Ogólnopolskiego Samorządowego Konkursu Nastolatków „Ośmiu Wspaniałych”.

Dnia 27.03.2018 w olsztyńskim ratuszu odbyła się uroczysta Gala Konkursu Nastolatków „Ośmiu Wspaniałych”, podczas której pan Piotr Grzymowicz, Prezydent Olsztyna wręczył nagrody laureatom lokalnego etapu konkursu.

     

Wśród sześciu laureatów znalazła się aż dwójka uczniów z naszej szkoły - Karolina Kucka z klasy III B oraz Łukasz Drozdowski z klasy III C.

Organizatorem Ogólnopolskiego Samorządowego Konkursu Nastolatków „Ośmiu Wspaniałych” jest Fundacja „Świat na Tak”.  Koncepcja konkursu jest prosta - każde miasto najpierw wybiera, a następnie przedstawia całej Polsce przedstawicieli swojej młodzieży. "Wspaniali" to młodzi ludzie, którzy budują lepszy, bardziej humanitarny świat, a przez pomoc innym stają się wzorem do naśladowania.

 „Wszyscy cieszymy się, że jesteście aktywni, że realizujecie wiele ważnych tematów związanych z pomocą i wolontariatem. Swój czas poświęcacie na to, aby pomóc osobom potrzebującym, które częstokroć same sobie nie są w stanie poradzić. Macie gorące i otwarte serca. Za to chciałbym wam podziękować i życzyć, abyście zawsze byli osobami nieobojętnymi na los drugiego człowieka, bo to jest piękna postawa” - mówił prezydent Grzymowicz.

Jesteśmy bardzo dumni, że w naszej szkole są uczniowie, którzy są chętni do niesienia pomocy innym, angażują się całym sercem w działania wolontarystyczne oraz w działania związane z życiem szkoły.

Karolino i Łukaszu - dziękujemy i serdecznie gratulujemy!

 

Anna Chorzelewska

W dniach 05.03-12-03 w Szkole Podstawowej nr 14 odbył się kiermasz ciast. Na przerwach śniadaniowych oraz obiadowych uczniowie ochoczo kupowali wypieki przygotowane przez ich kolegów i koleżanki. A wszystko dlatego, że kiermasz powiązany był z akcją charytatywną. Po raz kolejny uczniowie naszej szkoły udowodnili, że są chętni do niesienia pomocy oraz wrażliwi na los potrzebujących osób. Pieniądze zebrane podczas kiermaszu zostały przekazane na operację nóżki pięcioletniego chłopca o imieniu Bruno. Dzięki Waszej pomocy zebraliśmy 580 zł!

     

Szczególnie dziękujemy osobom, które zaangażowały się w pieczenie ciast, oraz ich sprzedaż:

Lilianie Karaś I a, Miłoszowi Kowalik II c, Dominikowi Malinowskiemu II c, Oli Łydzińskiej II a, Wiktorii Miksza II a, Dominice Łożyńskiej II b, Głowackiej Kamili III b, Alicji Domańskiej II c, Julii Maciejewicz II c, Mai Przastek III b, Wiktorii Stańczak III b, Patrycji Klimek II b, Julii Liszewskiej III a, Wiktorii Dziadura III a, Julii Matwiejczuk 7a, Samancie Włodarczyk III b, Milenie Wiśniewskiej III b, Dominice Drachusz II a, Arturowi Czerwińskiemu III a, Dominice Dudziec III a, Ani Wieczorek II a.

Ogromne podziękowania należą się pani Zosi, która codziennie z uśmiechem na ustach pomagała uczniom przygotować ciasta do sprzedaży oraz pani Grażynce, która dbała o ład i porządek podczas kiermaszu oraz wszystkim uczniom i pracownikom szkoły, którzy zaangażowali się w pomoc.

Razem wielką mamy MOC! Dziękujemy!

 

Anna Chorzelewska