W dniach 29 - 30 września grupa trzydziestu uczniów klas drugich i trzecich gimnazjum brała udział w Zbiórce Żywości Podziel się Dobrym Posiłkiem organizowanej przez Bank Żywności w Olsztynie. Dzięki bezinteresownej pracy wolontariuszy została zebrana żywność, którą przekazano organizacjom i instytucjom na co dzień zajmującym się dożywianiem dzieci. Są to towarzystwa przyjaciół dzieci, domy dziecka, świetlice.

Serdecznie dziękujemy za okazaną pomoc.

Szkolny Klub Wolontariusza

04.06.2017 (niedziela) w Parku imienia Janusza Kusocińskiego w Olsztynie odbył się finał ogólnopolskiej akcji charytatywnej „Kilometry Dobra”. Mimo deszczowej aury w dobrych humorach i gotowi do pomocy do parku przybyli wolontariusze z Piątki, aby wspólnie układać „kilometry” z monet.

W „Mistrzostwach Dobroci” naszą szkołę reprezentowali: Barbara Jermolonek (III c), Marta Dąbrowska (III c), Natalia Wiśniewska (III c), Natalia Stępniak (III b), Aleksander Orzechowski (I a) i Igor Stankiewicz (I a), a uczniom towarzyszyli nauczyciele Anna Chorzelewska oraz Lech Wąsowski.

Gimnazjaliści układali z jednozłotowych monet - zbieranych przez trzy miesiące w olsztyńskich szkołach (Gimnazjum nr 5 zebrało na rzecz akcji 485,26 zł), parafiach i innych placówkach - „Kilometry Dobra”. Wolontariusze przyklejali monety na taśmę klejącą, tworząc metrowe odcinki. Była to próba pobicia rekordu Guinnessa w układaniu kilometrów z monet.

Empatią wykazali się również nasi sportowcy, którzy wzięli udział w towarzyszącym imprezie charytatywnym „Biegu o Złotą Monetę”. Dystans jednego kilometra pokonali: Damian Szulc (III c), Łukasz Daniel (III c), Dawid Mierzejewski (III a), Dominik Swed (III a), Paweł Dybiec (III c), Katarzyna Libert (III c), Aleksandra Puźniewska (I b), Anna Wilczyńska (III a), a pani Anna Chorzelewska, opiekunka Szkolnego Koła Wolontariusza, dystans 5 km w klasyfikacji dla dorosłych. Nasza pani od j. niemieckiego nie dość, że się zgłosiła do biegu, to jeszcze go ukończyła z bardzo dobrym wynikiem. Uplasowała się w pierwszej dwudziestce wśród startujących kobiet, czym mocno nam zaimponowała.

Uczniowie z Gimnazjum nr 5 okazali się najszybsi w swojej kategorii wiekowej. Oto wyniki:

I miejsce- Łukasz Daniel

II miejsce- Damian Szulc

III miejsce- Dawid Mierzejewski

Wszyscy zawodnicy otrzymali pamiątkowe medale, a chłopcy za trzy pierwsze miejsca ciekawe nagrody rzeczowe. Po biegu zawodnicy jeszcze pomagali układać monety. Serdecznie gratulujemy!

Pieniądze zebranie od uczestników biegu oraz z „Kilometrów Dobra” zostaną przekazane na leczenie i rehabilitację chorych i niepełnosprawnych dzieci oraz zakup sprzętu medycznego. Dziękujemy za pomoc.

Wolontariusze z Piątki

W ramach akcji charytatywnej Kilometry Dobra uczniowie z Piątki przez dwa tygodnie sprzedawali  na przerwach słodkości samodzielnie przez nich przygotowane. Zebrane środki zostały przekazane fundacji Przyszłość Dla Dzieci na leczenie i rehabilitację chorych i niepełnosprawnych dzieci oraz zakup sprzętu medycznego.

Łącznie zebraliśmy 485, 26 zł!

Dziękujemy!

Wolontariusze

Szanowni uczniowie, rodzice oraz nauczyciele, w imieniu Fundacji "Przyszłość dla Dzieci " serdecznie zapraszamy wszystkich 4 czerwca 2017 r. do Parku im. Janusza Kusocińskiego w Olsztynie na wielki PIKNIK RODZINNY z finałem ogólnopolskiej akcji charytatywnej "Kilometry Dobra",  na rzecz której uczniowie naszej szkoły zorganizowali na przełomie marca i kwietnia SZKOLNY KIERMASZ CIAST. Zebraliśmy aż 485,26 zł!

Piknik współorganizowany jest przez "Nasz Olsztyniak, "Gazetę Olsztyńską", magazyn "Fit nie Fat" oraz fundację "Przyszłość dla Dzieci".

Startujemy o godzinie 11.

Przewidziane są różne atrakcje oraz oczywiście rozstrzygnięcie międzyszkolnej rywalizacji w zbieraniu "Kilometrów Dobra".

Zapraszamy uczniów do wspólnego układania zebranych złotówek i próby pobicia rekordu Guinessa w ułożeniu jak najdłuższego ciągu monet jednozłotowych.

Zapraszamy również na imprezę towarzyszącą - charytatywny "Bieg o Złotą Monetę". Trasa dla uczniów to 1 km i biegnie alejkami parkowymi.

Zapisy na bieg oraz układnie monet u p. Chorzelewskiej.

Cała impreza odbędzie się pod Honorowym Patronatem Wojewody Warmińsko - Mazurskiego, Marszałka Województwa Warmińsko - Mazurskiego oraz Prezydenta Olsztyna.

Anna Chorzelewska

Drodzy Nauczyciele, Uczniowie oraz Rodzice, ruszyła czwarta edycja kampanii charytatywnej Kilometry Dobra, którą w Olsztynie reprezentuje Fundacja Przyszłość dla Dzieci.

Cel kampanii to leczenie, rehabilitacja oraz zakup sprzętu medycznego dla podopiecznych  Fundacji  Przyszłość dla Dzieci.
Kampanii towarzyszy również próba pobicia rekordu Guinnessa. Konkurencją jest układanie ciągu monet o jednym nominale - stąd Kilometry Dobra. Monety przykleja się na taśmę klejącą, tworząc metrowe odcinki. Do rekordu potrzebujemy 75 km, czyli ponad 3,3 mln zł.
W związku z tym przez dwa tygodnie (20.03.2017- 03.04.2017) w naszej szkole trwać będzie SZKOLNY KIERMASZ CIAST.  Ciasta pieką wszystkie klasy (dwa ciasta na klasę).
Prosimy poszczególne klasy o przygotowanie ciast na następujące dni:

KLASA IA - 20.03 poniedziałek
KLASA IB - 21.03 wtorek
KLASA IC - 22.03 środa

KLASA IIA - 23.03 czwartek
KLASA IIB - 24.03 piątek
KLASA IIC - 27.03 poniedziałek

KLASA IIIA - 28.03. wtorek
KLASA IIIB - 29.03 środa
KLASA IIIC - 30.03 czwartek
KLASA IIID - 03.04 poniedziałek

Zwracamy się z prośbą do wychowawców klas o wyznaczenie osób, które upieką ciasta i osób, które będę je sprzedawać (1 zł - sztuka).
Wypieki będzie można kupić  na każdej  drugiej i trzeciej przerwie przy sali nr 4.
Słodkości będą sprzedawane również na najbliższym zebraniu z rodzicami 20.03.2017r.

Za pomoc serdecznie dziękujemy!

Członkowie Szkolnego Klubu Wolontariusza
Opiekun: Anna Chorzelewska