4 listopada 2017 w Zespole Szkół Ogólnokształcących nr 3 w Olsztynie odbył się II Turniej Szachowy dla Dzieci i Młodzieży z okazji Święta Niepodległości o Puchar Warmińsko – Mazurskiego Kuratora Oświaty.

Szkołę Podstawową nr 14 w Olsztynie godnie reprezentowali następujący uczniowie:

- Weronika Kaznowska – klasa II b

- Piotr Hertrampf – klasa II b

- Mateusz Adamowicz – klasa II b

- Cezary Hennig – klasa III b

Rozegrano 7 rund systemem szwajcarskim, a zawodnicy mieli w każdej rundzie 10 minut plus 5 sekund na każde posunięcie.

Prowadzono oddzielną klasyfikację dla dziewcząt i chłopców, a wyniki partii oceniano następująco: wygrana 1 pkt, remis 0,5 pkt, przegrana 0 pkt.

Ostateczne wyniki naszych szachistów:

- Weronika – 4,5 pkt

- Piotr – 4 pkt

- Mateusz – 2,5 pkt

- Cezary – 5 pkt

Powyższa zdobycz punktowa umożliwiła Weronice Kaznowskiej zajęcie II miejsca w kategorii dziewcząt.

Wszyscy nasi uczniowie zostali nagrodzeni medalami i dyplomami za udział w turnieju, a Weronika otrzymała puchar z rąk przedstawiciela Kuratorium Oświaty w Olsztynie.

Wszystkim reprezentantom gratulujemy godnej postawy i życzymy dobrych wyników w kolejnych turniejach.

Katarzyna Dębowska