W Dzień Dziecka w Gimnazjum nr 5 nauczyciele wychowania fizycznego przeprowadzili rozgrywki sportowe dla wszystkich klas. Dziewczęta grały w unihokeja i koszykówkę, a chłopcy w piłkę nożną.

Na czwartej godzinie lekcyjnej przeprowadziliśmy zawody dla klas drugich. Dziewczęta miały grać w unihokeja. Niestety klasy II a i II c nie wystawiły swoich reprezentacji. W związku z tym zwycięstwo w turnieju przyznano klasie II b. Ponieważ turniej się nie odbył, dziewczęta rozegrały mecz towarzyski. W tym samym czasie chłopcy walczyli na boisku piłkarskim. Pierwsze miejsce zajęła klasa II a, drugie II b i trzecie II c.

Piąta lekcja, to turnieje klas trzecich. Dziewczęta grały w koszykówkę. I miejsce – klasa III a, drugie – III b. Klasy c oraz d nie przystąpiły do rozgrywek. W tym samym czasie chłopcy zawzięcie walczyli o prymat w piłce nożnej. I miejsce – III b, II miejsce – III c, III miejsce – III d.

Szósta godzina lekcyjna to zawody najmłodszych w szkole. Dziewczęta rywalizowały w koszykówce. Tu zawody zdominowała klasa I a wysoko grywając wszystkie mecze. II miejsce przypadło klasie I b, a III klasie I c. Młodzi piłkarze z klasy i b zajęli I miejsce, z klasy I c II miejsce i z klasy I a trzecie miejsce

Wszystkim zawodnikom, którzy zdecydowali się wziąć udział w zabawie gratulujemy odwagi, a pozostałych zapraszamy na zawody w roku przyszłym.

Nauczyciele w-f.