Prawdziwy smak zwycięstwa poczuli uczniowie klasy VII A ze Szkoły Podstawowej nr 14 w Olsztynie: Natalia Piotrowska i Hubert Bejnar, którzy 25 maja wzięli udział w konkursie kulinarnym "Zdrowe jaglane drugie śniadanie". Konkurs zorganizował Zespół Szkół Gastronomiczno - Spożywczych w Olsztynie.

Rywalizowało ze sobą pięć zespołów z olsztyńskich szkół, a zmagania uczniów oceniało jury, złożone z osób, dla których smak, wygląd potrawy i walory odżywcze mają ogromne znaczenie!

Atmosfera od samego początku była gorąca!

Smaczku dodawał fakt, że młodzi kucharze pracowali w profesjonalnej kuchni, a ich działania podglądał szef kuchni jednej z  renomowanych podolsztyńskich restauracji. Było trochę jak w Master Chef!

Okazało się, że ugotowanie kaszy jaglanej wcale nie jest proste, a przygotowanie z niej smacznego dania, które można zabrać ze sobą do szkoły lub do pracy to też sztuka! Naszym uczniom to się udało!

Przygotowali kaszę jaglaną w wiosennym bukiecie, która była bezkonkurencyjna!

Natalia i Hubert stanęli na wysokości zadania. Przede wszystkim świetnie współpracowali, zadbali o każdy szczegół swojej potrawy no i... bardzo się denerwowali!

Na szczęście mieli ze sobą ogromne wsparcie całej VII A.

Konkurs w "Gastronomiku" był wielką atrakcją dla wszystkich zgromadzonych: było pysznie, wesoło, przemiło, jednym słowem chcemy więcej takich konkursów i takich spotkań! No i jeszcze ten smak zwycięstwa...

Magda Wróblewska