Zakończyły się Otwarte Mistrzostwa Szkół w szachach. VII i ostatnia runda była bardzo emocjonująca. To w niej decydowały się losy tytułu mistrzowskiego. Po przedostatniej kolejce traciliśmy do lidera 2,5 punktu. Dzięki ambitnej postawie naszych szachistów Gimnazjum nr 5 wygrało cały cykl Ligi szachowej 2016/17 zajmując I miejsce i wyprzedziło drugą szkołę o 2 punkty.

Szkołę reprezentowali:

- Weronika Kaznowska – I miejsce wśród dziewcząt

- Cezary Hennig – III miejsce wśród chłopców

- Mateusz Adamowicz

- Paweł Krzywicki

- Piotr Hertrampf

30 kwietnia odbył się I Otwarty Turniej Szachowy FIDE w Nidzicy. Turniej był silnie obsadzony, bo wystartowało 132 zawodników z 5 krajów, a wśród nich Weronika Kaznowska z klasy I b.

W kategorii kobiet Weronika zajęła II miejsce zdobywając tyle samo punktów co zwyciężczyni, a w kategorii juniorek do lat 14 była pierwsza.

Gratulujemy wszystkim reprezentantom!!!