Rewelacyjnie zaprezentowali się uczniowie naszego gimnazjum w dwóch dużych imprezach sportowych zorganizowanych przez OSiR w Olsztynie, które odbyły się 24 i 25 kwietnia 2017 roku.

W poniedziałek (24.04.2017) w Kortowie na stadionie AZS UMM Olsztyn miały miejsce Indywidualne i Drużynowe Zawody Lekkoatletyczne.

Nasze uczennice wystartowały w różnych konkurencjach lekkoatletycznych, zajmując medalowe miejsca:

Bieg 100 m – 3 miejsce Julia Sydonowicz (3 a)

Bieg 300 m – 2 miejsce Maria Lewa (1 b)

Bieg 1000 m – 3 miejsce Julia Rachuba (2 c)

Sztafeta 4 x 100 m – 1 miejsce; skład sztafety: Aleksandra Puźniewska, Maria Lewa, Julia Łukasiak, Julia Sydonowicz

Rzut oszczepem – 1 miejsce Sandra Adamczyk (3 a)

Skok wzwyż – 1 miejsce Maria Lewa (1 b); 3 miejsce – Julia Łukasiak (3 c)

Skok w dal – 2 miejsce Julia Łukasiak (3 c)

Pchnięcie kulą – 2 miejsce Katarzyna Wieleńska (3 c); 3 miejsce Sandra Adamczyk (3a)

Drużynowo dziewczęta z naszego gimnazjum uplasowały się na 2 miejscu zdobywając w sumie 106 punktów!

Na końcową klasyfikację drużyny zapracowały również inne dziewczęta, punktując w swoich konkurencjach.

Bieg 600 m – Aleksandra Kaczyńska (3 c), Zuzanna Wasilewska (3 c), Wiktoria Dziadura (2 a)

Bieg 1000 m – Anna Jędraszek (2 c),

Skok wzwyż – Monika Kowalska (3 a)

Pchnięcie kulą – Wioleta Mech (1 b)

We wtorek (25.04.2017) w Mieszanych Sztafetowych Biegach Przełajowych o mistrzostwo Olsztyna z sukcesem zaprezentowali się uczniowie naszej szkoły. Drużyna w składzie 10 osób (5 dziewcząt i 5 chłopców) stanęła na podium zajmując 3 miejsce!

Reprezentacja gimnazjum:

Julia Sydonowicz (3 a)

Aleksandra Puźniewska (1 b)

Julia Rachuba (2 c)

Wiktoria Dziadura (2 a)

Aleksandra Kaczyńska (3 c)

Patryk Drozd (3 a)

Dominik Murzyn (3 c)