W dniach 15 – 18 czerwca odbyły się Indywidualne Mistrzostwa Województwa Juniorów w szachach.

Bardzo dobre wyniki uzyskali w nich uczniowie Gimnazjum nr 5:

- I miejsce – Cezary Hennig – kategoria chłopców do lat 15

- IV miejsce – Weronika Kaznowska – kategoria dziewcząt do lat 13

Gratulujemy tegorocznych świetnych wyników i życzymy równie dobrych w kolejnych latach.

Mirosław Kaznowski

25 września 20017 na terenach zielonych przy ulicy Głowackiego odbyły się Sztafetowe biegi przełajowe dziewcząt i chłopców. Naszą szkołę reprezentowały: Julia Rachuba 3c, Paula Popławska 3c, Wiktoria Dziadura 3a, Maria Lewa 2b, Aleksandra Puźniewska 2b, Dominika Drachusz 2a, Amelia Amrozińska 7a.
Sztafeta dziewcząt zajęła 5 miejsce.

Chłopcy natomiast w pięknym stylu zajęli 2 miejsce. Wicemistrzowie Olsztyna to: Piotr Sielicki 3b, Daniel Dominik 3b, Bartosz Radzanowski 3b, Krystian Rochniak 3b, Kamil Skrzypski 2b, Mateusz Swed 2b, Kacper Kamiński 2c, Kacper Brzeziński 3c.

Drużyna została nagrodzona pucharem i dyplomem.
GRATULUJEMY!!!

Tego samego dnia, szkoła otrzymała puchar za aktywny udział w imprezach sportowych organizowanych w ubiegłym roku szkolnym!

Nauczyciele w-f

W dniu 6 maja odbył się XXVII Memoriał J. i S. Leokajtis. W turnieju startowało 90 zawodników z 4 państw. Wśród nich znaleźli się również uczniowie Gimnazjum nr 5, którzy spisali się bardzo dobrze.

W kategorii do lat 14: Kaznowska Weronika zajęła III miejsce.

W kategorii do lat 18: Hennig Cezary był VI, a Krzywicki Paweł ukończył zawody na X miejscu.

W przerwie turnieju odbyło się wręczenie nagród po zakończonych Mistrzostwach szkół w szachach. Gimnazjum nr 5 po 4 latach ponownie wywalczyło mistrzostwo Olsztyna.

Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów

Mirosław Kaznowski

W Dzień Dziecka w Gimnazjum nr 5 nauczyciele wychowania fizycznego przeprowadzili rozgrywki sportowe dla wszystkich klas. Dziewczęta grały w unihokeja i koszykówkę, a chłopcy w piłkę nożną.

Na czwartej godzinie lekcyjnej przeprowadziliśmy zawody dla klas drugich. Dziewczęta miały grać w unihokeja. Niestety klasy II a i II c nie wystawiły swoich reprezentacji. W związku z tym zwycięstwo w turnieju przyznano klasie II b. Ponieważ turniej się nie odbył, dziewczęta rozegrały mecz towarzyski. W tym samym czasie chłopcy walczyli na boisku piłkarskim. Pierwsze miejsce zajęła klasa II a, drugie II b i trzecie II c.

Piąta lekcja, to turnieje klas trzecich. Dziewczęta grały w koszykówkę. I miejsce – klasa III a, drugie – III b. Klasy c oraz d nie przystąpiły do rozgrywek. W tym samym czasie chłopcy zawzięcie walczyli o prymat w piłce nożnej. I miejsce – III b, II miejsce – III c, III miejsce – III d.

Szósta godzina lekcyjna to zawody najmłodszych w szkole. Dziewczęta rywalizowały w koszykówce. Tu zawody zdominowała klasa I a wysoko grywając wszystkie mecze. II miejsce przypadło klasie I b, a III klasie I c. Młodzi piłkarze z klasy i b zajęli I miejsce, z klasy I c II miejsce i z klasy I a trzecie miejsce

Wszystkim zawodnikom, którzy zdecydowali się wziąć udział w zabawie gratulujemy odwagi, a pozostałych zapraszamy na zawody w roku przyszłym.

Nauczyciele w-f.

Rewelacyjnie zaprezentowali się uczniowie naszego gimnazjum w dwóch dużych imprezach sportowych zorganizowanych przez OSiR w Olsztynie, które odbyły się 24 i 25 kwietnia 2017 roku.

W poniedziałek (24.04.2017) w Kortowie na stadionie AZS UMM Olsztyn miały miejsce Indywidualne i Drużynowe Zawody Lekkoatletyczne.

Nasze uczennice wystartowały w różnych konkurencjach lekkoatletycznych, zajmując medalowe miejsca:

Bieg 100 m – 3 miejsce Julia Sydonowicz (3 a)

Bieg 300 m – 2 miejsce Maria Lewa (1 b)

Bieg 1000 m – 3 miejsce Julia Rachuba (2 c)

Sztafeta 4 x 100 m – 1 miejsce; skład sztafety: Aleksandra Puźniewska, Maria Lewa, Julia Łukasiak, Julia Sydonowicz

Rzut oszczepem – 1 miejsce Sandra Adamczyk (3 a)

Skok wzwyż – 1 miejsce Maria Lewa (1 b); 3 miejsce – Julia Łukasiak (3 c)

Skok w dal – 2 miejsce Julia Łukasiak (3 c)

Pchnięcie kulą – 2 miejsce Katarzyna Wieleńska (3 c); 3 miejsce Sandra Adamczyk (3a)

Drużynowo dziewczęta z naszego gimnazjum uplasowały się na 2 miejscu zdobywając w sumie 106 punktów!

Na końcową klasyfikację drużyny zapracowały również inne dziewczęta, punktując w swoich konkurencjach.

Bieg 600 m – Aleksandra Kaczyńska (3 c), Zuzanna Wasilewska (3 c), Wiktoria Dziadura (2 a)

Bieg 1000 m – Anna Jędraszek (2 c),

Skok wzwyż – Monika Kowalska (3 a)

Pchnięcie kulą – Wioleta Mech (1 b)

We wtorek (25.04.2017) w Mieszanych Sztafetowych Biegach Przełajowych o mistrzostwo Olsztyna z sukcesem zaprezentowali się uczniowie naszej szkoły. Drużyna w składzie 10 osób (5 dziewcząt i 5 chłopców) stanęła na podium zajmując 3 miejsce!

Reprezentacja gimnazjum:

Julia Sydonowicz (3 a)

Aleksandra Puźniewska (1 b)

Julia Rachuba (2 c)

Wiktoria Dziadura (2 a)

Aleksandra Kaczyńska (3 c)

Patryk Drozd (3 a)

Dominik Murzyn (3 c)