15 listopada uczniowie z naszej szkoły (klasy I-III) wzięli udział w finałowych zawodach programu Lekkoatletyka dla każdego. Nasi reprezentanci, podobnie jak  ich koledzy i koleżanki z pozostałych szkół, przez blisko godzinę sprawdzali swą aktualną formę, rywalizując w specjalnie przygotowanych dla nich konkurencjach o charakterze szybkościowo-sprawnościowym. Emocje co chwilę sięgały zenitu, a sytuacja na parkiecie zmieniała się niczym w kalejdoskopie, ale najważniejsza tego dnia była dobra zabawa i promienne uśmiechy na twarzach małych adeptów królowej sportu. Zgodnie z coubertenowską dewizą, wszyscy uczestnicy zawodów mogli czuć się zwycięzcami, dlatego każde dziecko opuszczało Uranię z medalem na piersiach i okolicznościowym dyplomem w ręku.

Nasza reprezentacja wystąpiła w składzie: Oliwia Drzewiecka, Kornelia Ledwożyw, Bogusław Wasiluk, Filip Lubowiecki (1 a), Amelia Typa, Tomasz Zarzecki, Wojciech Zarzecki (1 b), Zuzia Hellis, Julia Zaremska, Szymon Piórkowski (2 a), Nina Ossoswska, Szymon Chrzanowski, Kornel Kozyrski (2 b),  Tosia Andruszkiewicz, Laura Jabłonowska, Milena Ledwożyw, Kacper Pasek, Maciej Gnyszka, Kuba Dudziński (3 a).

Wszystkim uczniom serdecznie gratulujemy, życząc jednocześnie dalszych sukcesów!

Bardzo dobrze zaprezentowali się uczniowie Szkoły Podstawowej nr 14 w Olsztynie startujący w Wojewódzkich Mistrzostwach w Szachach Drużynowych Dziewcząt i Chłopców rocznik 2002 – 2004.

W przeddzień Mikołajek, 5 grudnia 2017, w murach zabytkowego zamku krzyżackiego w Ostródzie nasi szachiści zajęli trzecie miejsce.

I tym razem nie zawiedli:

- Weronika Kaznowska (kapitan drużyny) – klasa II b,

- Cezary Hennig – klasa III c,

- Piotr Hertrampf – klasa II b,

- Mateusz Adamowicz – klasa II b.

Walka na szachownicach toczyła się do samego końca rozgrywanych siedmiu rund. Uczniowie naszej szkoły byli bardzo blisko zwycięstwa. Niestety w szóstej rundzie dość nieoczekiwanie stracili dwa punkty i już nie udało się odrobić strat.

Uczniowie otrzymali puchar, dyplom i medale.

Drużyna zajmując trzecie miejsce w województwie wywalczyła awans do zawodów ogólnopolskich.

Gratulujemy zawodnikom i życzymy dalszych sukcesów!

Katarzyna Dębowska

Dnia 11 kwietnia 2018 r. w naszej szkole odbyły się II Mistrzostwa Szkoły w szachach. Do zawodów zgłosili się uczniowie klas II i III oddziałów gimnazjalnych ale i też najmłodsi czyli uczniowie klasy 1a.

Rozegrano 7 rund po 10 minut każda. Prowadzono dwie klasyfikację: jedną dla wszystkich grających uczniów i drugą tylko dla uczniów klasy 1a. Poniżej przedstawiamy wyniki:

W dniach 11-17 listopada odbyły się półfinały Mistrzostw Polski w szachach klasycznych.

W całym turnieju wystartowało we wszystkich grupach wiekowych około 300 zawodników z całej Polski.

W grupie do lat 13  wystartowała Weronika Kaznowska.

Weronika rozegrała dobre zawody i ostatecznie zajęła 8 miejsce. Do awansu na finały Mistrzostw Polski zabrakło naprawdę niewiele.

Olbrzymie gratulacje za zaangażowanie i walkę do końca.

Mirosław Kaznowski