Uczniowie klasy pierwszej z czternastki nie mogą narzekać na brak przeżyć. Dba o to przede wszystkim ich wychowawczyni pani Renata Preuss, ale także inni pracownicy szkoły.

Spójrzmy, co wydarzyło się ostatnio.

Zajęcia z origami

24 października obchodziliśmy Światowy Dzień Origami. Dzieci miały okazję poznać sztukę składania papieru, dzięki czemu ćwiczyły precyzję, sprawność manualną, koncentrację oraz wykonywanie zadań według ściśle określonej kolejności.

Zajęcia w bibliotece

Podczas lekcji dzieci dowiedziały się, czym jest biblioteka i czym różni się od czytelni, jakie panują tu zasady, po co w ogóle czytać. Widziały, że w naszej czytelni są stanowiska komputerowe, można sięgnąć po czasopisma, poczytać książki, zajrzeć do słownika czy encyklopedii. Zobaczyły, jak dbać o książki oraz przećwiczyły, jak należy zachowywać się w bibliotece.

Zajęcia z panią pielęgniarką

W czasie tego spotkania uczniowie obejrzeli bajkę z cyklu Doktor Ząbek, dzięki której poznali zagadnienia związane z higieną jamy ustnej: rodzaje zębów i ich rolę, typy uzębienia oraz sposoby zapobiegania powstawaniu próchnicy. Pani pielęgniarka pokazała też metody szczotkowania zębów.

Świetlicowe zajęcia z szachów

Raz w tygodniu pierwszoklasiści zajmują się w świetlicy szachami. Zajęcia mają dostosowane tempo pracy i poziom trudności do indywidualnych potrzeb i umiejętności ucznia. To doskonałe ćwiczenie umysłu cieszy się zainteresowaniem pierwszaków. Przychodzą też do nich uczniowie starszych klas, aby rozegrać partyjkę szachów.

To tylko kilka wydarzeń z bogatego życia pierwszaków w czternastce. Można by też napisać o zajęciach z etyki, nauce piosenki w języku hiszpańskim, zabawach klockami lego i wielu innych sprawach. Pierwszoklasistom jest w czternastce po prostu dobrze.

Renata Preuss