W Szkole Podstawowej nr 14 działa świetlica dla najmłodszych uczniów. Pracujący tu nauczyciele dbają o bogatą ofertę zajęć. Dzięki ich rozmaitym umiejętnościom dzieci mogą korzystać z zajęć umuzykalniających i plastycznych, uczestniczyć w grach i zabawach z elementami języka hiszpańskiego i niemieckiego, z zajęć ruchowych, ogólnorozwojowych, logopedycznych. Rozwijają swoją wiedzę, umiejętności społeczne, ćwiczą motorykę dużą i małą. Bawią się niezwykle kreatywnie, wyczarowując ze zwykłych przedmiotów niezwykłe światy, w których pływają, tworzą domy, zdobywają nowe tereny.

W trosce o dobre samopoczucie dzieci ze świetlicy pani pedagog Katarzyna Rynko i doradca zawodowy - pani Alina Bogdańska zorganizowały zajęcia integracyjne. Zabawy Złote jabłko, Kurtyna, Zgadnij, kto to przyniosły mnóstwo emocji i radości. Pokazały mocne strony dzieci i były okazją do ćwiczenia współpracy.

Jak ciekawy był to czas, świetnie mówią zdjęcia. Pozdrawiamy dzieci ze świetlicy. Jesteście świetne!

Renata Preuss