Europejski Tydzień Kodowania to inicjatywa zapoczątkowana w 2013 r. przez młodych doradców ds. agendy cyfrowej współpracujących z Komisją Europejską. W tym roku Code Week trwał od 6 do 21 października 2018. Udział wzięli oczywiście nasi uczniowie, którzy za pomocą aplikacji uczyli się j.niemieckiego.

Code Week to społeczna inicjatywa, w ramach której europejskie państwa „ścigają się” w liczbie zorganizowanych wydarzeń związanych z programowaniem i nie tylko.

Zagadnienie nauki programowania z roku na rok przybiera na sile ze względu na rosnące potrzeby rynku pracy i walory edukacyjne, takie jak rozwój umiejętności analitycznego i logicznego myślenia. W tym roku Code Week odbył się już po raz szósty!
To świetna okazja, by zacząć zabawę z grami logicznymi, prostą grafiką komputerową, czy robotyką czy też różnorodnymi aplikacjami. Idea jest prosta – każdy, kto chce się włączyć, może zorganizować własne wydarzenie.

W erze cyfrowej program nauczania języków obcych powinien obejmować podstawy znajomości aplikacji oraz rozwój kluczowych kompetencji związanych z myśleniem obliczeniowym, takich jak rozwiązywanie problemów, współpraca i umiejętności analityczne. Nauka języka obcego za pomocą aplikacji może pomóc uczniom w osiągnięciu wysokiego poziomu kompetencji cyfrowych i lepszym zrozumieniu otaczającego ich świata, a także zwiększyć ich szanse na odniesienie sukcesu w życiu osobistym i zawodowym oraz znacznie polepszyć znajomość języka obcego.

Nauczycielka j.niemieckiego, Katarzyna Winiarska, za wkład swojej pracy oraz organizację wydarzenia w SP14 w Olsztynie, otrzymała od ambasadora europejskiego i komisji europejskiej poniższy certyfikat.