Początek roku szkolnego 2018/19 w Szkole Podstawowej nr 14

3 września 2018 r. rozpoczęliśmy tak jak wszyscy uczniowie w Polsce nowy rok szkolny. O 9:00 spotkaliśmy się na boisku szkolnym i uroczystość rozpoczęliśmy wysłuchaniem „Mazurka Dąbrowskiego.

Wśród uczniów czternastki pojawiło się duże grono pierwszoklasistów, którzy będą się uczyć w klasach Ia i Ib, byli też czwartoklasiści z klasy o profilu dżudo/zapasy. Tych uczniów w sposób szczególny powitała dyrektor szkoły Jarosława Kozak. Z ciepłymi słowami zwróciła się też do starszej młodzieży i rodziców, którzy bardzo licznie towarzyszyli swym dzieciom w ich pierwszym dniu w szkole. Powitała również nowych pracowników szkoły. Po powitaniu pani Alina Bogdańska odczytała list prezydenta miasta Piotra Grzymowicza skierowany do uczniów rozpoczynających nowy rok szkolny. Krótka uroczystość na boisku szkolnym zakończyła się zaproszeniem wszystkich  do klas na spotkanie z wychowawcami. Miło było oglądać tego dnia pięknie ubranych i bardzo odświętnych uczniów i ich rodziców i opiekunów.