Chór szkolny
Sport
Tradycje szkolne - ślubowanie klas pierwszych
Aktywnie i zdrowo
Wycieczki
Wolontariat
A A A

Rok szkolny zakończył się 22 czerwca. Przedostatni rocznik gimnazjalistów pożegnał się z naszą szkołą już w czwartkowe popołudnie 21 czerwca. Tego dnia do szkoły przyszli odświętnie ubrani absolwenci i ich rodzice, no i oczywiście nauczyciele.

     

Tegoroczną uroczystość poprowadziła pani Magdalena Rzodkiewicz i tuż po wprowadzeniu pocztu flagowego i wysłuchaniu hymnu państwowego zaprosiła do mikrofonu dyrektor szkoły, panią Jarosławę Kozak. Potem jeszcze głos zabrał w imieniu rodziców pan Paweł Jaworski, a w imieniu wychowawców pani Anetta Socha.

W końcu przyszedł moment, na który czekali wszyscy absolwenci, to czas wręczania nagród za wysokie wyniki w nauce, osiągnięcia w konkursach, zawodach sportowych, działalność w wolontariacie. Nagrodziliśmy też uczennicę z najwyższą średnią ocen w szkole. Była nią Karolina Kucka. Karolina została też doceniona jako finalistka Wojewódzkiego Konkursu Języka Angielskiego i kilku innych. Tegoroczny tytuł najsympatyczniejszej uczennicy w Szkole Podstawowej nr 14 zdobyła Małgorzata Witkowska z klasy trzeciej gimnazjum, a tytuł najsympatyczniejszego chłopca powędrował do rąk ucznia klasy Ia Oliwiera Ciach.

Grono pedagogiczne naszej szkoły od początków istnienia gimnazjum funduje nagrodę specjalną dla ucznia lub uczennicy, których możemy nazwać Osobowością Szkoły. W roku 2018 ten tytuł został jednogłośnie przyznany Łukaszowi Drozdowskiemu.

Podziękowaliśmy również rodzicom, którzy wspierali w pracy wychowawców, a w sposób szczególny wyróżnili się, przygotowując swoim dzieciom piękny pożegnalny bal. Absolwentów pożegnali też uczniowie klas młodszych, wręczając im słodkie niespodzianki.

O oprawę artystyczną, zatem o muzykę i dekoracje, jak co roku zadbała pani Hanna Borys. To dzięki niej cała uroczystość miała bardzo pogodny przebieg.

     

W piątek rano natomiast żegnaliśmy się z uczniami, którzy nauki w szkole jeszcze nie zakończyli. Tę uroczystość również rozpoczęła pani dyrektor, która przedstawiła efekty klasyfikacji i dziękowała za ciężką pracę zarówno uczniom, jak i nauczycielom. Na uroczystości był, jak przystało na tak doniosły moment, poczet flagowy. Tym razem w nowym składzie, bowiem poprzedni skład ukończył już gimnazjum. Znaleźli się w nim Aleksandra Puźniewska, Maria Lewa i Bartosz Hertrampf. Ta uroczystość miała szczególne znaczenie dla pierwszoklasistów, którzy zakończyli bardzo intensywną pracę. W ich klasie działo się bardzo dużo w minionym roku szkolnym. Wszystko to za sprawą niezwykle pracowitej i twórczej nauczycielki pani Renaty Preuss.

Wszyscy uczniowie szczęśliwi i uśmiechnięci rozpoczęli wakacje.

Koniec roku klas III Gimnazjum nr 5 

Koniec roku w SP 14

 

                                                                                                            Anetta Socha