W sobotę 10 marca o 10 rano w Szkole Podstawowej nr 14 rozpoczęło się spotkanie z kandydatami na uczniów wszystkich poziomów klas i ich rodzicami. Starszych i młodszych gości przywitała pani dyrektor Jarosława Kozak. Przedstawiła grono nauczycieli i zaprezentowała naszą szkołę jako miejsce bezpieczne, nowoczesne i życzliwe uczniom. Zebrani dowiedzieli się też, że nasza szkoła rozpoczyna nabór do klasy IV o profilu sporty walki – judo i zapasy. Zajęcia specjalistyczne w tym zespole będą prowadzili trenerzy. Wśród zgromadzonych rodziców z wielką radością rozpoznaliśmy naszych absolwentów. To dobry znak, że wracają do swej starej szkoły, tym razem w roli rodziców. Dobrze jest móc wrócić do miejsca, które się zna i do nauczycieli, którym się ufa.

Po spotkaniu z panią dyrektor uczniowie i ich opiekunowie wyruszyli pod opieką pani Aliny Bogdańskiej na spacer po szkole. Wszystko zaczęło się od III piętra, czyli kondygnacji przeznaczonej dla uczniów klas I-III. Nasi goście zajrzeli do biblioteki i czytelni, do sali języka polskiego, gdzie mogli porysować na tablicy multimedialnej, a dłużej zatrzymali się w sali klasy Ia. Uczniowie zajęli ławeczki, rodzice też próbowali to zrobić i potoczyła się rozmowa o tym, jak jest w szkole. Rodzice dowiedzieli się, że na ich dzieci czeka ładna, nowoczesna sala ze sprzętem multimedialnym, świetlica pełna nowych zabawek, w tym klocków Lego, świetlica z bezpłatnymi zajęciami z języka niemieckiego, hiszpańskiego, z plastyki, muzyki, stołówka z dwudaniowymi obiadami. A pierwszego września będą czekać na pierwszaków bezpłatne podręczniki. Potem wszyscy przenieśli się do sali języka angielskiego, gdzie pierwszoklasiści dwa razy w tygodniu mają swoje zajęcia. Panie anglistki przygotowały dla naszych małych gości zabawy z użyciem tablicy multimedialnej. Było zatem wspólne liczenie w języku angielskim i rozpoznawanie kolorów.

Nasi goście odwiedzili też sale przedmiotowe, gdzie młodzież poznaje tajemnice biologii, geografii, historii. W sali do nauki fizyki i chemii zobaczyli przygotowane przez pana Wojciecha Kaskę menzurki z różnymi płynami, które zmieniły kolory po dolaniu do nich wywaru z czerwonej kapusty. Dzięki temu prostemu zabiegowi można było się dowiedzieć, który z płynów ma odczyn kwasowy, a który zasadowy. Zajrzeli też do świetnie wyposażonej w sprzęt pracowni informatycznej.

Kandydaci do klas starszych wędrowali po szkole pod opieką pani Magdaleny Wróblewskiej, wychowawczyni obecnej klasy VIIa.

Wszyscy wizytę w naszej szkole zakończyli zdrowym poczęstunkiem w stołówce szkolnej.  Goście obdarowani specjalnymi gadżetami i zadowoleni wrócili do domów. Wielu z nich w sekretariacie szkoły złożyło już dokumenty, potwierdzając tym samym wolę podjęcia nauki w Szkole Podstawowej nr 14. Czekamy i na tych kandydatów do klas I-VIII, którzy dziś nie zdążyli nas odwiedzić i na tych, którzy chcą rozpocząć naukę w klasie zapaśników i dżudoków. Każdemu pokażemy szkołę i o niej opowiemy.

Anetta Socha

28 lutego 2018r. stał się dla Szkoły Podstawowej nr 14 w Olsztynie dniem wyjątkowym. Wszystko za sprawą niezwykle miłych gości. Szkołę odwiedziły dzieci z Przedszkola "Leluki" i  z Przedszkola nr 4, a gospodarzami byli pierwszoklasiści z "Czternastki".  Silny mróz nie zraził przedszkolaków, które dzielnie dotarły do naszej szkoły.

Powód?

Konkurs EKO - LEGO LUDEK!

Autorki tego projektu to p. Alina Bogdańska, p. K. Dębowska i p. R. Preuss.

Drużyny stanęły do konkursu ochoczo, aby wywalczyć Puchar Dyrektora SP 14. Zadaniem zawodników było zbudowanie ludka z materiałów wtórnych i z klocków lego.

Na wykonanie zadania przeznaczono tylko 35 minut. Mimo to dzieciaki stanęły na wysokości zadania i  stworzyły piękne ludki! Oczywiście wszyscy zajęli I miejsce, zdobywając tym samym Puchar Dyrektora Szkoły.  Zabawa była wyśmienita!

Zapraszamy częściej!

Magda Wróblewska

Dnia 19.01.2018r. odwiedzili klasę 1a funkcjonariusze Policji. Przeprowadzili z uczniami rozmowę na temat "Bezpieczeństwo w czasie ferii zimowych".

Renata Preuss

Dnia 13.02.2018 Szkołę Podstawową nr 14 odwiedziły przedszkolaki z Przedszkola Leluki. Gości już od rana wypatrywali pierwszoklasiści. W czasie przerwy z ciekawością spoglądali przez okna i wreszcie radośnie krzyknęli: Już są! Po chwili na trzecim piętrze ukazali się nasi goście.

Przedszkolacy wspólnie ze starszymi kolegami i koleżankami uczestniczyli w zajęciach pod tytułem Świat z figur geometrycznych. Zabawę przygotowała i kierowała nią pani Renata Preuss – wychowawczyni klasy Ia. Dzieci wspólnie tworzyły przedmioty, zwierzęta, postacie oraz budowle składające się z figur geometrycznych. Kilka prac pozostało w świetlicy szkolnej, a resztę przedszkolacy zabrali ze sobą. Nasi goście odwiedzili też salę, w której odbywają się lekcje języka angielskiego i tu pod kierunkiem pani Magdaleny Rzodkiewicz uczyły się nowych słówek, śpiewając piosenkę. W czasie tej wizyty był też czas na odwiedzenie biblioteki szkolnej, do której młodszych kolegów i koleżanki zabrali nasi pierwszacy. Pani Elżbieta Skibicka pokazała dzieciom, jakie piękne i ciekawe książki czekają na nie na półkach biblioteki. Nasi goście widzieli też świetlicę szkolną, w której uczniowie bawią się, czekając na swych rodziców.

Po ponadgodzinnej wizycie przedszkolacy pożegnali się z uczniami klasy Ia i nauczycielami i ruszyli do swego ukochanego przedszkola. Być może niektórzy z nich będą się uczyć w naszej szkole w nowym roku szkolnym.

Renata Preuss

W piątek 19 stycznia zorganizowano bal przebierańców dla uczniów klasy 1a.

Uczniowie chętnie wzięli udział w zabawie karnawałowej oraz konkurencjach przygotowanych specjalnie na tę okazję.