Dnia 19.01.2018r. odwiedzili klasę 1a funkcjonariusze Policji. Przeprowadzili z uczniami rozmowę na temat "Bezpieczeństwo w czasie ferii zimowych".

Renata Preuss

W piątek 19 stycznia zorganizowano bal przebierańców dla uczniów klasy 1a.

Uczniowie chętnie wzięli udział w zabawie karnawałowej oraz konkurencjach przygotowanych specjalnie na tę okazję.

Renata Preuss

Również w grudniu, czekając na święta wychowawczyni klasy Ia oraz pani Hanna Borys zorganizowały warsztaty bożonarodzeniowe dla dzieci i rodziców.

Uczniowie klasy 1a zaprosili swoich najbliższych do świetlicy szkolnej i przy wspólnym kolędowaniu wykonali ozdoby na świąteczny stół.

Renata Preuss

Przyszła zima i uczniowie pierwszej klasy pomyśleli o ptakach, którym trudno przetrwać tę porę roku. Dlatego przygotowali smakołyki dla ptaków i stworzyli ptasią stołówkę.

Przynieśli ziarna zbóż i chleb. Na jednej z lekcji wybrali się pod opieką wychowawczyni na dwór, aby zawiesić niedaleko szkoły ptasie smakołyki. Dzięki temu naszym skrzydlatym przyjaciołom będzie łatwiej przetrwać zimę.

Renata Preuss

Tuż przed świętami dzieci z klasy Ia uczestniczyły w warsztatach bożonarodzeniowych w Domu Gazety Olsztyńskiej.

Tu dowiedziały się, jak dawniej obchodzono święta Bożego Narodzenia. Zobaczyły ozdoby świąteczne. Usłyszały kilka ciekawych historii oraz opowieści związanych z Wigilią.  Wykonały również swoją ozdobę na świąteczny stół.