W Szkole Podstawowej nr 14 działa świetlica dla najmłodszych uczniów. Pracujący tu nauczyciele dbają o bogatą ofertę zajęć. Dzięki ich rozmaitym umiejętnościom dzieci mogą korzystać z zajęć umuzykalniających i plastycznych, uczestniczyć w grach i zabawach z elementami języka hiszpańskiego i niemieckiego, z zajęć ruchowych, ogólnorozwojowych, logopedycznych. Rozwijają swoją wiedzę, umiejętności społeczne, ćwiczą motorykę dużą i małą. Bawią się niezwykle kreatywnie, wyczarowując ze zwykłych przedmiotów niezwykłe światy, w których pływają, tworzą domy, zdobywają nowe tereny.

W trosce o dobre samopoczucie dzieci ze świetlicy pani pedagog Katarzyna Rynko i doradca zawodowy - pani Alina Bogdańska zorganizowały zajęcia integracyjne. Zabawy Złote jabłko, Kurtyna, Zgadnij, kto to przyniosły mnóstwo emocji i radości. Pokazały mocne strony dzieci i były okazją do ćwiczenia współpracy.

Jak ciekawy był to czas, świetnie mówią zdjęcia. Pozdrawiamy dzieci ze świetlicy. Jesteście świetne!

Renata Preuss

W sobotę 25 marca powracająca Szkoła Podstawowa nr 14 powitała swych pierwszych gości. Dyrektor szkoły, pani Jarosława Kozak, nauczyciele oraz pracownicy obsługi i administracji z wielką radością spotkali się z kandydatami do nowej szkoły podstawowej. Odwiedzili nas z rodzicami uczniowie kończący w tym roku szkolnym szóstą klasę oraz przedszkolacy mający zacząć naukę szkolną we wrześniu 2017 roku.

Kandydaci do czternastki poznali nauczycieli, których przedstawiła pani dyrektor. Następnie nasi goście udali się na wycieczkę po szkole. Odwiedzili pracownię biologii, gdzie mogli oglądać pod mikroskopem różne preparaty, a potem udali się na spotkanie z nauczycielami języków obcych. Tu, korzystając z tablic multimedialnych, rozwiązywali zadania językowe. Zajrzeli też do innych pracowni, do czytelni, zobaczyli, gdzie znajdują się ważne dla uczniów miejsca. Odwiedziny czternastki zakończyły się zdrowym i słodkim poczęstunkiem w stołówce szkolnej. Każdy z naszych gości został też pożegnany drobnym prezentem.

Wielu rodziców, korzystając z dnia otwartego, złożyło już dokumenty do naszej szkoły. Czekamy zatem na spotkanie po wakacjach.