W dniu 17 października 2018 roku uczniowie  Szkoły Podstawowej nr 14 uczestniczyli w akcji organizowanej przez Bank Żywności pt. „Nie marnuj jedzenia 2018”. Wybrani uczniowie z klas trzecich gimnazjalnych przygotowali transparenty, zabrali ze sobą otrzymane w przeddzień akcji  materiały promujące, takie jak  kamizelki, flagi oraz koszulki i przeprowadzili w centrum miasta sondę uliczną z mieszkańcami Olsztyna, pytając, jakie olsztynianie mają sposoby na niemarnowanie żywności. Większość osób nie miała świadomości, że  w Polsce marnuje się ok. 9 mln ton żywności rocznie. Przechodnie wymieniali rozmaite sposoby, jednak najczęściej powtarzały się metody typu robienie listy zakupów, sprawdzanie daty ważności produktu oraz wykorzystywanie tego, co zostało z posiłków. Nasi uczniowie zauważyli, że ludzie coraz odważniej przyznają, że zdarza im się marnować żywność poprzez jej wyrzucanie, a jest to spowodowane zbyt dużymi zakupami. Dla uczestniczących w sondzie przechodniów były przygotowane nagrody, czyli ekologiczne worki oraz torby z drobnymi upominkami. Po powrocie do szkoły nasi uczniowie przygotowali gazetkę szkolną na parterze z haseł, które wykorzystano w kampanii. Kolejnym etapem akcji Banku Żywności w naszej szkole będą prelekcje organizowane w klasach przez uczniów, którzy brali udział w akcji. Składamy serdeczne podziękowania klasom: 3a i 3c oraz ich wychowawcom.