12 czerwca dziewczęta klas trzecich spotkały się na drugiej lekcji w czytelni szkolnej. To właśnie tu odbyły się warsztaty wizażu, które prowadziła Pani Beata Salata. Na zajęciach dowiedziałyśmy się jak prawidłowo dbać o skórę twarzy. Zostały nam zaprezentowane różne przyrządy do makijażu. Usłyszałyśmy jak należy dobierać kosmetyki do swojego rodzaju cery i koloru skóry.

Pani Beata zademonstrowała na chętnej osobie przykładowy, codzienny makijaż. Zaczęło się od dobrania odpowiedniego podkładu, który został naniesiony na twarz ochotniczki za pomocą odpowiedniego pędzla. Następnie za pomocą odpowiednich przyrządów nałożono bronzer i róż. Nie mogło się obejść bez podkreślenia oczu. Zobaczyłyśmy jak robi się kreski nad linią rzęs i jak się je prawidłowo maluje. Spotkanie bardzo się podobało, ponieważ zdobyłyśmy wiedzę teoretyczną, a potem została nam ona zaprezentowana w praktyce.

Na koniec dziewczęta zadawały nurtujące je pytania, na które otrzymały obszerne, konkretne i wyczerpujące odpowiedzi. Podziękowałyśmy Pani Beacie kwiatami za poświęcony nam czas i wyszłyśmy z tego spotkania bogatsze o potrzebną każdej kobiecie wiedzę na temat pielęgnowania własnej urody.

Julia Zawadzka