W minioną środę nasi uczniowie reprezentowali szkołę na Wojewódzkim Konkursie Języka i Kultury Hiszpańskiej "Bez kultury nie ma mowy", który odbył się w LO5. Byli to Łukasz Drozdowski i Adrian Graczyk z klasy III c oraz Bartosz Hertrampf i Dominika Łożyńska z klasy II b. Konkurs składał się z kilku etapów. W pierwszym z nich uczniowie odpowiadali na pytania dotyczące kultury hiszpańskiej, a w kolejnym musieli jak najwierniej przekazać drużynie tekst w języku hiszpańskim w tzw. dyktandzie szeptanym.

Niestety nasi uczniowie nie przeszli do drugiego etapu konkursu, ale podczas całego konkursu mieli okazję wysłuchać ciekawej prezentacji na temat wyprawy do Meksyku, spróbować typowych hiszpańskich potraw, a nawet zatańczyć salsę pod okiem właścicielki szkoły salsy w Olsztynie.

Konkurs był też okazją do spotkania z naszymi absolwentkami: Basią Bladowską, Gosią Kocenko i Julią Moszczyńską.

Malwina Gorzelańczyk