"Dziecku potrzebny jest ruch, powietrze, światło - zgoda. Ale i coś jeszcze. Spojrzenie w przestrzeń, poczucie wolności - otwarte okno..."

(J.Korczak)

Szkoła Podstawowa nr 14 w Olsztynie

14 powodów, dla których warto wybrać

"CZTERNASTKĘ"

Jesteśmy:

1. Szkołą z tradycją, bogatą w doświadczenia w pracy z dziećmi, stawiającą na dialog z rodzicami.

2. Miejscem kameralnym - zauważymy i pochylimy się nad każdym dzieckiem.

3. Pełni pasji, odpowiedzialni, przygotowani do pracy z pierwszoklasistami, otwarci na rozwój.

Dbamy o:

4. Rodzinną, ciepłą atmosferę.

5. Bezpieczeństwo dzieci (pomaga nam w tym monitoring, dziennik elektroniczny LIBRUS, ogrodzony teren a przede wszystkim odpowiedzialni pedagodzy i pracownicy szkoły).

6. Poziom nauczania dostosowany do zdolności, umiejętności i potrzeb dziecka w myśl korczakowskiej zasady: "Nie - czy mądre, raczej - jak mądre".

7. Profesjonalną opiekę w świetlicy.

8. Bogactwo zajęć pozalekcyjnych dających możliwość wszechstronnego rozwoju dziecka, rozwijania jego pasji i zainteresowań.

Zapewniamy:

9. Naukę w systemie jednozmianowym.

10. Stołówkę szkolną, a w niej obiady i zdrowe dodatki do drugich śniadań.

11. Dobrze i nowocześnie wyposażone pracownie (rzutniki, tablice multimedialne, pracownie komputerowe).

12. Realizowanie ciekawych lekcji, fascynujących projektów wprowadzających dzieci w świat nauki, inspirujących do zgłębiania wiedzy (wycieczki, muzea, teatry, edukacja filmowa, zajęcia sportowe i in.)

13. Zajęcia, które uwrażliwiają, zaintrygują, pozwolą dziecku odważnie kroczyć przez świat.

Gwarantujemy:

14. Uśmiech na buzi dziecka, a tym samym zadowolenie rodzica!