mgr ALINA BOGDAŃSKA

środa 8:00 - 13:00
czwartek 9:30 - 15:00
piątek 8:00 - 13:30

"Jeśli ktoś nie wie, do którego portu płynie - żaden wiatr nie jest dobry",

Seneka

DORADCA ZAWODOWY OFERUJE

POMOC UCZNIOM W ZAKRESIE:

• Poznania siebie – określenia zainteresowań i predyspozycji zawodowych (testy, warsztaty, rozmowy doradcze, indywidualne konsultacje, badania preferencji zawodowych).

• Poznanie zawodów - środowisko pracy, prestiż, wymagania, możliwość kształcenia i zatrudnienia w danym zawodzie, zarobki, itp. ( informator o zawodach, wycieczki do zakładów pracy, filmy edukacyjne, warsztaty zawodoznawcze ).

• Poznania sieci szkół ponadgimnazjalnych na terenie miasta Olsztyna – wycieczki do szkół, spotkania promujące, ulotki, foldery, informatory, prezentacje, Internet, itp.

• Konfrontacji samooceny z wymaganiami szkół i zawodów – podjęcie decyzji o wyborze szkoły i zawodu.

• Pomoc przy wypełnieniu dokumentów do szkoły ponadgimnazjalnej.

POMOC RODZICOM

• otrzymanie informacji, mających zasadniczy wpływ na decyzje edukacyjno-zawodowe ich dzieci.